| MHems a întrebat:

Am un buget de 2000 de RON şi aş dori să-mi achiziţionez un produs nou. Nu mă pot hotărî ce să aleg dintre un aparat foto Nikon P510, un laptop(HP, în acest caz m-am orientat de ceva care costă în jur de 2000-2500 RON, însă numai în cazul laptop-ului creşte bugetul) sau o unitate nouă pentru PC-ul meu(nu e obligatoriu, dar părinţii au spus că nu e un lucru rău, chiar dacă unitatea actuală e destul de bună, unitatea tot HP este cea pe care am văzut-o şi ai mei vor să o cumpăr). Toate îmi sunt la fel folositoare, dar nu ştiu ce să aleg. Aparatul mi s-a stricat recent şi am nevoie de unul nou, laptopul nu ştiu cât o să-mi folosească în prezent, poate că în viitor o să-mi trebuiască, iar unitatea la fel, poate că pe viitor o să am nevoie de una nouă. Ce ar trebui să aleg şi de ce? P.S. Ţin să menţionez că părinţii mi-au zis că mai folositor ar fi un laptop sau o unitate nouă. Sper să mă ajutaţi, ofer fundă şi vot pentru cel mai complex răspuns! Mulţumesc!

1 răspuns:
| suffarstar a răspuns:

Eu zic sa cumperi o unitate noua, e mai ieftina de cat un laptop, si ma buna, cumperi piese separat si iesi mai ieftin http://www.pcgarage.ro/
si iti mai raman bani sa cumperi si o camera foto obisnuita http://www.pcgarage.ro/......sd-4gb/,cu laptop-ul nu prea ai ce face, doar daca obisnuiesti sa pleci din localitate foarte des, si nu e nici asa de rezistent, e mai scump decat un desktop obisnuit...