| ioanaccc a întrebat:

Am un card de memeorie de 2 GB, pentru telefon. Am doar 2 poze pe el, e aproape gol. Iar cand vreau sa descarc un joc sau o aplicatie, imi spune ca nu am spatiu suficient. De ce? Inainte aveam un card de 1 GB, si merea. Ma gandesc ca lucrururile pe care le descarc nu se salveaza in card, ci in memoria telefonului. Ce pot face? Funda.
P.S.: Am un telefon Huawei cu android 2.3.4

Răspuns Câştigător
| SorryImLate a răspuns:

Pai, ar trebui sa intri la "Gestionare Aplicatii" si de acolo sa alegi unde ai vrea ca telefonul sa downloadeze. Cred... Ca si eu am android.
Apropo, telefonul tau spune ca n-ai suficient spatiu ca-ti descarca aplicatiile in mem. interna.
Sper ca te-am ajutat.winking

6 răspunsuri:
| Gabi19971983 a răspuns:

Uita-te unde se descarca acea aplicatie! Acest lucru l-am patit si eu! Se descarcau si instalau in telefon fara sa stiu! Uita-te la setari!
Funda?

| Zuzazozo a răspuns:

Mai intai uite-te unde ti se salveaza jocurile si aplicatiile. Daca se salveaza in memoria telefonului, seteaza sa se salveze in card.

| availablehandyman a răspuns:

Pai aplicatile ti le salveaza in telefon intra in manager aplicati si mutale pe card!winking funda?

| axel112 a răspuns:

La telefon sunt 2 spati de memorie cardul si memoria telefonului poate ca iti salvezi jocu in memoria telefonului care efectiv tie plina de obicei te intreaba unde vrei sa salvezi daca nu atunci intra la setari si cauta locul de unde iti da aceasta setare eu acum nu stiu telefonul cum ce are dar asta e problema dupa parerea mea daca nu gasesti du-te la Orange sa vezi de ce nu iti merge sper sa mearga funda pls

| andreismiley1983 a răspuns:

Trebuie sa descarci joci pe card fi atent ca poate il descarci in telefon sau jocul e prea mare

| Cocayne a răspuns:

Am si eu aceeiasi problema cu stick de 4 gb cardul a fost folosit mult si s-a uzat. Poti doar sa ti iei alt card.