| Andreeaツ a întrebat:

Buna@ Am un card Micro Sd si nu imi merge. L-am bagat in calculator si nu se aprinde ledul. Am crezut ca, cardul era de vina si am luat altul. Dar nici acesta nu merge. Prin urmare, s-a defectat ceva la unitate, ori trebuie instalat ceva sa mearga? Pls helpp

1 răspuns:
| angelicsin a răspuns:

Cred ca ti-s-a stricat card deader-ul sau cel putin portul dedicat micro sd am patit si eu din astea, incearca sa cauti un adaptor de la microSD la SD pune cardul micro SD in el si incearca in slot-ul pentru SD happy daca nu merge in ultima instanta poti sa reinstalezi windows-ul, daca nici asta nu merge atunci da 20 - 30 de lei pe un card reader usb extern si gata happy