| StaiCaTrag a întrebat:

Am un cd player de ala postabil marca Philips dar nu stiu cum sa scriu cd-urile cu muzica ca sa le citeasca. Am cateva scrise de alti prieteni si pe alea le citeste si nu sunt cd originale sau altceva. Va rog spuneti-mi ce trebuie sa fac ca sa mi le citeasca si ale mele... daca stiti va rog sa imi spuneti pas cu pas ce trebuie sa fac atunci cand scriu cd-ul. Multumesc. Dau 10000 de funde!

Răspuns Câştigător
| AdiSR a răspuns:

Depinde de specificaţiile la jucăria ta, scrie şi tu un cd la cea mai mică viteză. Nu am nero în calculator ca să te îndrum mai departe. Şi pictograma aia pe care vrei să-ţi apară, este de la un cd audio, nu un cd mp3.

12 răspunsuri:
| AdiSR a răspuns:

Poate citeşte doar cd-uri audio nu şi cd-uri mp3.

| StaiCaTrag explică (pentru AdiSR):

Citeste mp3 ma... si scrie pe el... si mai scrie si compact disk

| AdiSR a răspuns (pentru StaiCaTrag):

Ok, încearcă să-l scrii cd-ul la viteză mică sau posibil să nu mai vrea "să meargă" cu marca aia de cd-uri.

| StaiCaTrag explică (pentru AdiSR):

OK si zi-mi te rog cam la ce viteza ar trebui si cum ii modific viteza de scriere. Folosesc nero... si zi-mi te rog si cum ma uit la ce viteza sunt scrise cduri-le alea care le am si merg. Multumesc. Daca imi zici astea ei funda

| StaiCaTrag explică (pentru AdiSR):

OK si zi-mi te rog cam la ce viteza ar trebui si cum ii modific viteza de scriere. Folosesc nero... si zi-mi te rog si cum ma uit la ce viteza sunt scrise cduri-le alea care le am si merg. Multumesc. Daca imi zici astea ei funda...

| AdiSR a răspuns (pentru StaiCaTrag):

Depinde de specificaţiile la jucăria ta, scrie şi tu un cd la cea mai mică viteză. Nu am nero în calculator ca să te îndrum mai departe. Şi pictograma aia pe care vrei să-ţi apară, este de la un cd audio, nu un cd mp3.

| horia2012 a răspuns:

Ce nero ai?

| StaiCaTrag explică (pentru horia2012):

Conteaza? Exista aceleasi optiuni in orice nero. Uite-te la imaginea care am postat-o si zi-mi te rog cum ilo scriu sa apara asa. Audio cd

| horia2012 a răspuns (pentru StaiCaTrag):

Te-am intrebat ce nero ai pentru ca difera putin intre
Nero Expres si Nero burning Room
Eu iti spun pentru Nero Burning Room:
1.Deschide Nero.
2. Alege din stanga Audio CD (in dreapta trebuie bifat, daca nu este
"finalize disk"
- Tot aici alegi viteza - de regula mica 4.8
3. Optional, te duci in tabul "Audio" si alegi
"normalize all audio files" - (iti face un volum
aproape egal la toate melodiile, nu se vor mai auzi
una mai tare, alta mai incet).
4. New
din ferestra din dreapta, te duci acolo unde ai melodiile
si le tragi in fereastra din stanga. Programul le
analizeaza si le muta.
Urmareste bara de jos din program unde iti arata
timpul (minute) pe CD.
Nu depasi 80 min. (70-75)
Dupa ce ai terminat "burn"

Daca folosesti Nero expres
nu uita sa bifezi "finalize disk"
viteza.

Pentru mp3
2. alegi din stanga CDROM ISO
(bifezi, daca nu e, "no multissesion"
3. Te poti duce in tabul "label"
si alegi un nume pentru CD.
4. Te duci pe "burn" si bifezi
"finalize disk", alegi viteza 8
5. Burn

| StaiCaTrag explică (pentru horia2012):

Off... acum zici dupa ce am dat funda? sad

| horia2012 a răspuns (pentru StaiCaTrag):

Mie imi ajug tarziu comentariile.
Cand le-am primit ti-am raspuns
Nu-i nicio problema. Daca consideri
ca ti-a fost de ajutor raspunsul
si nu uiti, imi dai maine.

| Isabella95 a răspuns:

Citeste mp3

| StaiCaTrag explică (pentru Isabella95):

Da, citeste si mp3. Uitati si o poza cum vreau sa arate pictograma ca sa mearga. [IMG]http://i46.tinypic.com/esw5qo.png[/IMG]