| sokey a întrebat:

Am un ceas de mana electronic si are 4 butoane 2 pe o parte 2 pe o parte. E de asta modern cu lumina... Asta nu conteaza. La ora fixa tiuie odata l-am pus format 24 H si daca il pun in format [PM - AM] nu stiu daca face. Imi puteti explica cum fac sa nu mai tiuie?

Răspuns Câştigător
| raduionut99 a răspuns:

Deci ai ceasul la mana. Ti apasat pe butonul dreapta-jos. O sa apara ora la care suna alarma. Deasupra ei apar zilele: daca sunt pline tiuie la ora fixa, daca nu nu tiuie. Ca sa dezactivezi/activezi tiuitul ti apasat butonul din dreapta-jos si in acelasi timp apesi butonul stangta jos. sper ca am ajutat.