Întrebare recomandată | ZeePinkStar a întrebat:

Buna,
am un document pdf, l`am convertit in word si tot nu-l pot modifica... o solutie sa-i fac niste modificari? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| AndreiGabi a răspuns:

Da-mi add la andreigabi55, imi dai pdf-ul, il convertesc si eu si...iti dau doc-ul. Poate ai gresit undeva...

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca nu s-a convertit, fiindca altfel ar trebui sa poti face modificarile. Mai incearca si vezi ce extensie are documentul convertit si revino cu acest detaliu.

| ZeePinkStar explică (pentru Ioandelasal):

S-a convertit, e doc, se deschide ca doc word, dar nu se poate modifica.

| Ioandelasal a răspuns (pentru ZeePinkStar):

Selecteaza tot documentul si salveaza-l sub alt nume si ca Word 97-2003 Document (acest tip il selectezi de la Save as type). Spune-mi dupa aceasta daca poti ori nu sa-l modifici.

| ZeePinkStar explică (pentru Ioandelasal):

Nu merge... am incarcat cam tot ce se putea. oricum multumesc

| Ioandelasal a răspuns (pentru ZeePinkStar):

Aunci cred ca numai Adobe Acrobat te mai poate ajuta, pesemne ca documentul a fost interzis la modificare.

| ZeePinkStar explică (pentru Ioandelasal):

Acum il scot, incerc si asa.

| AndreiGabi a răspuns (pentru ZeePinkStar):

Da-mi add la andreigabi55, imi dai pdf-ul, il convertesc si eu si...iti dau doc-ul. Poate ai gresit undeva...

| Nymeria a răspuns:

Uite aici un site care-ti converteste ce vrei:)) e folositor iti trimite rezultatul pe mail, numa ca trebuie sa te grabesti sa-l desarci 24h o sa fie incarcat apoi se ve sterge http://www.zamzar.com/ mult noroc

| BogdySS a răspuns:

Nu rezolvi nimic cu convertoarele din pdf in word. Foloseste un PDF Editor. Iti recomand Foxit, doar ca poti folosi doar trial-ul: http://www.foxitsoftware.com/products/editor/

| reysp a răspuns:

Buna, incearca Nitro pdf reader. merge sigur

| PsihoticKid a răspuns:

Nu mai instala nu stiu ce programe... daca l-ai convertit in word si merge deschis documentul dai CTRL+A dupa CTRL+C si deschide un nou document si dai CTRL+V... nu e greu.

| ZeePinkStar explică (pentru PsihoticKid):

Crede-ma ca am incercat sa-l copiez, sa-l salvez din nou, etc!winking