| HDenisa a întrebat:

Am un HTC 8X si mi s-a blocat..nu mai ia nici o comanda... Ce pot face sa-l deblochez? Nici cand il pun la incarcat nu arata nimic, ca si cum s-ar incarca. Si din pacate, nici de scos bateria si repornit nu merge ca e turnat cu totul, nu are baterie. E in starea asta de doua zile... Help me!

1 răspuns:
| Ceiriog a răspuns:

Este inchis? Tine apasat pe butonul de inchidere mai mult timp si vezi daca reactioneaza cumva. In caz contrar incearca sa-i faci un hard reset. Hard resetul va readuce telefonul la starea initiala, cum l-ai luat din fabrica, insa daca nu ti-ai salvat pozele nicaieri le vei pierde precum si aplicatiile, videoclipurile, mesajele, muzicile etc. Scoate cartela afara din telefon si roaga-te ca si contactele sa fie trecute pe cartela, apoi urmeaza pasii urmatori:http://www.hard-reset.com/htc-8x-hard-reset.html in functie de modelul telefonului tau. Daca nu reactioneaza nici cum, imi pare rau insa probabil este o problema la componentele sale(vreun procesor ars etc) si trebuie trimis in garantie/service.