| kiss ya' a întrebat:

Am un laptop Acer aspire 7715Z pe care l-am inchis intr-o seara iar a doua zi dimineata se deschidea dar nu se mai aprindea displayul iar la 2-3 minute se inchidea singur de tot.care credeti ca ar putea fi problema?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Poate sa fie memoria, placa video, invertorul care aprinde tuburile de neon, sau poate chiar tuburile, sau placa de baza. Greu de spus pe nevazute.

4 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Pot fi mai multe cauze, daca este in garantie iti recomandam sa mergi la un service autorizat Acer! Succes!
http://laptopnews.ro/service-laptop-reparatii-laptop

| jhonny999 a răspuns:

Incearca sa il conectezi la un monitor, daca functioneaza schimba Display.

| TeddyPaul a răspuns:

L-ai cumparat nou? I-ai instalat bine windowsu? Poate bateria din are ceva s-au cum ziceam....sistemul de operare!

| kiss ya' explică:

Da,a fost cumparat nou dar il am de ceva vreme am instalat windows-ul acum o luna si ceva.nu cred ca e bateria k totusi el se deschide dar nu se mai aprinde displayul.

| K0sti a răspuns (pentru kiss ya'):

Poate sa fie memoria, placa video, invertorul care aprinde tuburile de neon, sau poate chiar tuburile, sau placa de baza. Greu de spus pe nevazute.