| fithoasa a întrebat:

Buna,am.un laptop cu windows 7 ce program as putea descarca sa pot vedea filmele, multumesc!

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

VLC ar fi cel mai recomandat, are toate codecurile necesare intregrate, si nu mai e necesar sa instalezi pachete suplimentare (de codecuri).

https://www.videolan.org/

Poti cauta si subtitrari online cu el, in mod direct (fara a cauta manual pe Google), daca filmul nu are.
(Meniul View - VLSub, alegi limba dorita, apesi pe Search by Name, apoi dupa ce gaseste subtitrari, apesi pe cea dorita, apoi pe Download, si va fi automat rulata peste film)

Eu folosesc in paralel si POT Player, impreuna cu 2 codecuri aditionale (MAdVR si LAV Filter) dar acesta e pentru utilizatorii mai avansati, si pentru pretentiosi.

VLC e tot ce trebuie pentru un utilizator mediu.

| just4ubr2015 a răspuns:

Bs player cel mai bun

| frunzarescu a răspuns:

Pentru a vedea filme aflate pe calculator/stick USB/hard disk extern, unul din cele mai bune programe de folosit este Videolan VLC.