| Emilia1015 a întrebat:

Am un laptop Dell Inspiron 1501 si nu merge wifi-ul, nu cred ca are driver-ul pentru wifi instalat.De unde as putea descarca ascest diriver?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Instaleaza un program care sa il caute automat. sau instaleaza team viewer si ti- l instalez eu. alegerea e a ta.

| Emilia1015 explică (pentru gelu1970):

Si cum se numeste acel program?

| gelu1970 a răspuns (pentru Emilia1015):

Driver genius professional insa nu e free. daca vrei ti-l instalez, insa e nevoie sa instalezi team viewer. daca nu...continua fara wifi. nu ai decat de castigat. ajut oameni de ani de zile insa vad ca noi romanii suntem cei mai reticenti la asa ceva.

| gelu1970 a răspuns (pentru Emilia1015):

De asemenea e un program "drivermax" cred ca e gratuit si vad ca in Romania il folosesc destui. poti sa incerci sau poti sa ma lasi sa te ajut.

8 răspunsuri:
| AlexandruTeodor a răspuns:

@Charmant
WTF?! cum sa-l strice prin instalarea unui driver?
ON : Uite aici driver-ulhttp://www.dell.com/......piron-1501 instaleaza asta si o sa mearga;) P.S. iti recomand sa dai o scanare aici pentru drivere http://www.dell.com/support/drivers/us/en/19/Product/inspiron-1501 daca exista unele noi bine-inteles dupa ce aiinstalat primul link. Succes, si nu ai ce sa strici!

| Charmant a răspuns:

Poti merge in magazinul de unde ai luat-o sa le spui ca nu iti merge, ei iti vor instala driverul..Mai bine ii lasi pe ei tu poti s-o strici si trebuie sa dai alti bani pentru reparatii

| Emilia1015 explică (pentru Charmant):

Laptopul a fost cumparat acum 6 ani dupa un magazin online

| Charmant a răspuns (pentru Emilia1015):

Atunci mergi cu el intr-un magazin de electronice gen Altex, vor sti ei ce sa faca.