| cranci a întrebat:

Buna am un laptop Lenovo n500 cu specificatiile: genuine Intel(R)
2. 00GHz, 984 mb of ram
Physical address extension si as vrea sa stiu daca se mai pot adauga rami si cati

Răspuns Câştigător
| itsoft a răspuns:

Memory

PC2-5300 667MHz DDR2, non-parity, dual-channel capable,
Two 200-pin SO-DIMM sockets;
The use of 667MHz SO-DIMM memory is recommended for this system.
1GB or 2GB standard memory
Supports maximum memory up to 4GB
Recommended for memory expansion are 1 GB, and 2 GB PC2-5300 DDR2 SDRAM 667MHz SO-DIMM
Note: Only 64-bit operating systems support more than 3GB of system memory (RAM).

| cranci explică (pentru itsoft):

Se poate pune placa video?

2 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Pai placa video are este deja incorporata in placa de baza a laptopului. la laptopuri e naspa cu placi video daca vrei sa pui alta te costa de la 3 mil in sus nu sunt ca la pc-uri