| DxMan a întrebat:

am un laptop Sony vaio si de cateva zile nu mai functioneaza wireless.Adica ledul de la wifi nu se aprinde si imi zice ca nu sunt retele la care ma pot cinecta...la cealalalt laptop imi apare toate retelele din jur...va rog help

Răspuns Câştigător
| timilian90 a răspuns:

Apasa tasta Fn+tasta care activeaza wireless(trebuie sa fie o tasta cu o antena desenata pe ea de obicei F2) si ar trebui sa sa aprinda ledul de la wireless. Daca nu merge reinstaleaza driverul wireless restarteaza laptopul si cauta retele. Daca nici asa nu funcotioneaza poate fi vreun "bad" "eroare" "bug" cum vrei sa ii zici din windows si nu poate fi initializat driverul si recomand reinstalarea windowsuli. Deasmenea poate fi si vina antenei care capteaza reateaua (wireless-ul propriu zis, antena de receptie a laptopului) poate fi defecta si atunci singura rezolvare este intr-un service! Mult succes!