| yuliansch a întrebat:

Am un laptop Toshiba Satellite(procesor Intel Celeron 1.46 Ghz, 1Gb RAM, 32 biti) si am rugat pe cineva sa-mi instaleze pe el WIN7. Se misca bine si nu prea...Stie cineva ce as putea ajusta la el pentru a fi mai rapid? Nu as vrea sa revin la XP.Ca browser folosesc Mozilla.Multumesc.

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

De facut nu prea ai ce sa faci, decat sa-ti mai cumperi o placuta de memorie ram de 1gb. N-o sa te ajute nici un programel care ''elibereaza'' din memorie sau vrajeli de genu.

| stlucian a răspuns:

Cam slabut pentru win 7:

http://windows.microsoft.com/ro-ro/windows7/products/system-requirements

Daca ai posibilitatea mai pune macar 1 G RAM(asta daca suporta placa de baza)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 giga ram e putin.Este exact cat papa windos 7. daca mai deschizi si un browser si alt program care cer si ei memorie ram...nu maie.Si de aceea merge in hopuri. Sper ca ai inteles. Trebuie adaugat inca cel putin 1 giga ca sa mearga bine. Si Intel celeronul e slabut, daca era Intel pentium macar, era ok si cu inca 1 giga ram.Asta e.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Click dreapta pe desktop si alegi Personalizare
http://scr.hu/25o6/gcj1g

2. Setezi tema Windows Classic
http://scr.hu/25o6/xkc6o

Asta ar trebui sa mai creasca viteza windows-ului. dar o sa arate si mai urat, pentru ca, pana la urma d'asta ai windows 7, ca sa arate mai bine :)

| Legend123 a răspuns:

Pai cu calculatoru ala folosesti windows 7 ma? laughing)) frate eu iti recomand sa treci la xp..este foarte slab calculatorul tau cumpara-ti altu sa iti bagi 7..bafta

| Michaelutzu a răspuns:

Razor Gaming booster. Recomand.