| DJMryo a întrebat:

am un modem Huawei smartAX Mt 882 si internet sulf de 2, pe siteul lor scrie router gratis, deci pot schimba modemu cu routeru? Trebuie sa platesc? Si daca schimb pe router o sa mearga ca inainte sau conteaza de zona in care locuiesti? Si la modem mi sa mai stricat si cablu care il conectez la laptop, trebuie sa cumpar altu sau mil schimba ei fara nici un ban? dau funda si vot!

1 răspuns:
| Ionutturcea11 a răspuns:

Trebuie sa il platesti daca ai stricat modemu.
Depinde de la ce retea ai.
De Ex : eu am un modem de la Romtelecom iar daca eu pe asta il stric il platesc.
Daca vrei sa il schimbi modemu cu un Router Wireless cred ca platesti.