| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Daca a un router de wireless cum trebuie saprocedez ca sa transmita semnal? trebuie sa il conectez la pc si la modemu de interne?

cunosc pe cineva care nu are internet, doar telefon si tv.si cu routeru` de wireless prinde net la laptop.
?
sper ca ati inteles intrebarea...

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cunostinta ta are internet pentru ca trage de la router si acel dispozitiv e de la un vecin care nu are parola, face ceva ilegal si multi fac asa in ziua de azi. Modemul care iti baga internet la pc e si wireles la acelasi timp doar are o antena si sub el pune numele dispozitivului si parola (in caz ca are).

| Gica9620 a răspuns (pentru mgtow):

Langa acea persoana are internet o persoana mai jos cu 4 case,si persoana de care zici ca are internet ilegal, are router lui cu parola lui, iar routerul este instalat de firma de la telefon si cablu tv...