| niku_9487 a întrebat:

am un nokia 3110 classic si nu imi mai citeste cardul (kingmax microsd 2gb), am incercat si cu alt card de acelasi model si tot nu merge. Ce as putea sa fac? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| mikkhhell a răspuns:

Mergi cu el la un atelier de reparatii mobile deoarece, ori s-a stricat slotul (priza in care introduci cardul), ori s-a defectat driverul de card (circuitul integrat care citeste cardul) si toata reparatia te costa intre 40-50 lei.

3 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Incearca prima data cum a zis colegu' blue-star.
Daca nu merge asa, du-te cu el la service gsm si ii dau ei de cap.

| blue-star a răspuns:

Salut! Cardul merge, doar ca trebuie formatat.
Adica trebuie ca telefonul sa-l recunoasca.
Baga cardul de memorie si du-te la setari si cauta pe acolo ca pana la urma o sa gasesti setari memorie si apoi cauti formatare sau reformatare cartela de memorie sau MMC si gata.
Sper ca te-am ajutat.
Daca nu sa-mi di un mesaj si o sa-ti explic mai detaliat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, Nokia nu au acelasi slot de card, ori nu face contact bine ori face fite telefonul...iti recomand sa te duci la un Gsm sa vezi ce are.Bafta... funda pls big grin