| Angel977 a întrebat:

Am un pc de 2gb ram, placa video 512 mb si procesor Intel pentium. Vreau sa fac un upgrade. Bugetul e maxim 950 lei.Am de ales trei variante:1.Fac upgrade pc-ului pe care il am deja.(adica placa de baza+placa video+procesor+ram)2.Cumar un pc sh.3.Cumpar un xbox 360 + un tv.As prefera ultima variata pentru ca mi se pare prea complicat sa fac upgradela pc ul pe care il am deja si nu am pretentii la grafica si la fps.Ce parere aveti? Care varianta e mai ok?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Soluția de "șoc" ar fi să-l vinzi pe cel vechi (dă-l, nu mai are viitor) mai pui un ban și iei altul.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Mai bine cumperi un pc second hand, sau daca nu vrei tepe mai bine cumpara piese noi sa ii faci upgrade vechiului pc.

| Xdreaper21 a răspuns:

1=0 ca procesor placa video si de baza inseamna un pc cu totu nou
2 da ar fi o varianta
3=0 un ps3 ar fi o alegere mai optima

| Croitoru_Ciprian_1984 a răspuns:

Cel mai ok este sa vinzi PC-ul actual si sa faci unul de la 0 cu bugetul pe care il ai plus ce iei pe PC-ul vechi. Eu unul asta as face deoarece nu sunt un fan consola alegerea e a ta, dasi daca alegi partea cu PC-ul de la 0 nu prea o sa aiba putere deci nu o sa joci decat jocuri vechi sau care nu cer mult. Ex: Minecraft, CS:GO, LOL, etc. Sper ca te-am ajutat.