| AlInA12A123 a întrebat:

am un Samsung galaxy a 3 nou si dintr-o data, s-a blocat touchscreen'ul si nu ma lasa nic sa il inchid. initial m-am gandit sa ii scot bateria, dar nu am nici cea mai mare idee unde ar putea fi... Ma puteti ajuta va rog. E urgent!

4 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Nu se poate scoate bateria.
Se tine apasat mult timp butonul de pornire.
Daca nici asa nu merge, se va descarca singur si se va opri. E cea mai proasta idee un telefon cu baterie nedetasabila fara buton de reset.

| halogen001 a răspuns:

Vad aici o solutie http://www.samsung.com/au/support/skp/faq/1074807

Se apasa Power button si Volume button simultan mai mult de 7 seconde pentru restart.

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Deci power + volum mic - se apasa simultan peste 7 secunde.

| Nelu62 a răspuns:

Trebuie sa scoti capacul din spate. Cauta pe marginea capacului din spate ca trebuie sa fie o fanta de care tragi cu unghia.