| AlexandraBrb a întrebat:

Buna. Am un Samsung galaxy j4+ si pozele din galerie s-au amestecat, adica si-au schimbat data si apar intr-o alta ordine. Spre exemplu, o poza facuta in iunie imi apare ca este facuta in octombrie, doar ca sunt sute de poze la care a fost modificata data. Toate pozele sunt puse pe un card SD si nu au fost recent mutate acolo. Stiti cumva ce pot face sa revina la ordinea initiala?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Am un Samsung galaxy j4+ s...Stiti cumva ce pot face"

eu cred că de paște, e cazul să-ți oferi un ALT telefon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un SD card se poate arde foarte ușor și astfel pierzi datele din el. De ce nu salvezi într-un cloud? Spre ex. MEGA. Ai 50 GB gratis, Google Photo s-a cam dus de râpă pentru că acum vor bani pentru spațiu suplimentar. În rest nu știu ce sa răspund. Probabil să schimbi ordinea de afișare în galerie după "data ultimei modificări", sau să descarci alta galerie și vezi dacă la fel afișează. Eu nu am o poza în SD, totul încarc pe Facebook, ce nu vreau să vadă alții setez album vizibil numai pentru mine. În rest am vreo 400 de melodii pe SD și nu odată s-a întâmplat să afiseze cu fișier corupt/inexistent deși cu o jumătate de ora înainte am ascultat acea melodie. Cum mereu am copia de rezervă pe cloud, ștergeam melodia și instalam din nou și problemă rezolvată. De asta zic ca era mai bine un backup în cloud.