| IngerAlb a întrebat:

am un Samsung galaxy s duos s7562.Am android 4.0.4.Pot sa-l actualizez la jelly? Daca da, atunci cum? Sa ma risc sa actualizez sau sa las asta pe mana specialistilor?

1 răspuns:
| LenoreVoldaren a răspuns:

Poți să vezi dacă mai este disponibilă o actualizare foarte ușor: Instalează progrămelul Samsung Kies pe calculator de la link-ul http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/
Conectează telefonul prin cablu la calculator, deschide aplicația Kies și vezi, sub specificațiile telefonului să-ți apară cu portocaliu/verde ''Este disponibilă o nouă versiune de firmware''. Dai pe ''actualizare'' și lasă să decurgă totul conform aplicației. Nu te teme, nu se va șterge nimic, ci doar se vor actualiza unele chestii.