| FireEye a întrebat:

Buna!
Am un Samsung galaxy s1 plus, si de cand l-am achizitionat [acum o luna] de pe okazii, deci la mana a doua, se misca cam greut. Are garantie dar nu stiu ce pot face cu ea.
Ideea este ca mai are intreruperi, se mai blocheaza, unele aplicatii nu merg ca lumea, si l-am restartat la starile din fabrica, se misca putin mai bine, insa cam la fel.
Ce pot face?happy

12 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Uite sfatul cel mai bun: Nu mai instala porcarii de curatat memoria. Treaba cu memoria ram libera era valabila maxim pana la 2.2. La s1 e normal sa se mai intepe. Nu e un telfon prea perforamnt (comparat cu ce se afla la aceasta ora pe piata).
Poti sa scapi de lag doar daca pierzi si garantia(adica printr-un custom rom), dar ai grija ce prostii faci. Daca nu stii, mai bine intrebi, altfel e posibil sa il strici definitiv.

| FireEye explică (pentru sltlp):

Deci ce fac?: telefonul se misca mereu in reluare, nu "din cand in cand...

| sltlp a răspuns (pentru FireEye):

Pai asta e singura varianta. LA garantie, o sa il resofteze, si sanatate big grin.(o sa fie ca inainte)

| FireEye explică (pentru sltlp):

Si daca il resofteaza, nu o sa se miste muult mai bine?

| sltlp a răspuns (pentru FireEye):

Cum vrei, poti sa incerci, si revii dupa cateva saptamani. Asa e cel mai bine happy

| FireEye explică (pentru sltlp):

Mmm, si daca-i fac upgrade la android?

| sltlp a răspuns (pentru FireEye):

Ce upgrade, ca 2.3.6 e ultimul oficial. Cum ziceam, la restul de 4. x pierzi garantia.

| FireEye explică (pentru sltlp):

Pai mai sunt si alea cu 4. x, pe care le au niste prieteni la S1. Doamne sa mor de mai inteleg ceva laughing.

| KinekT a răspuns:

Foloseste un program cleaner master iar cu un windget 1 tap boost iti elibereaza memoria ram

| FireEye explică (pentru KinekT):

Mda da tot se misca greu..am luat programe de genu. Cu software ul are legatura?

| KinekT a răspuns (pentru FireEye):

Ce android are?

| FireEye explică (pentru KinekT):

2.3. Cred