| anonim_4396 a întrebat:

am un Sony Ericsson W910 si se aude foarte incet... imi puteti spune si mie codul ala pentru difuzoare ca sa se auda mai tare? please.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dețin și eu un W910i, dar muzica o ascult în căști și se aude al naibii de bine! Are un sunet decent! Sunetul redat în difuzoare e cam irelevant. După părerea mea e slab calitativ cam la majoritatea telefoanelor din ziua de azi, apoi că mai e slab ca volum nu-mi pun problema. Dacă te referi la sonerii/tonuri de apel atunci intră în meniu->setări->sunete&alerte(al 2-lea tab)->Volum semnal apel(prima; la 8 e maxim). Sonorul crescător trebuie dezactivat totuși dacă vrei să auzi tare din prima când sună. De asemenea depinde și de melodie, de frecvența ei, de rata de biți(calitatea). Unele se aud mai încet și la volum dat maxim de nivel 8, altele se aud destul de tare și la volum nivel 4-5. Depinde și de melodie.
Cam asta e de știut. N-are rost să te apuci să cauți să-l resoftezi sau eu știu ce alte bălării să-i aplici; dacă nu ești atent riști să-l strici sau dacă e nou cumpărat, mai pierzi și garanția dacă-și dă seama cei de la service.

3 răspunsuri:
| Alyboy a răspuns:

Da-i la meniu setari-sunete si alerte Volum semnal apel si de acolo selectezi sau la sonor crescator si dai activatbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rectific: "Daca isi dau seama. "
Hmmm...ce placut e sa te plimbi pe TPU pe la 2 noaptea recitindu-ti postarile mai vechi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@PiertotumLocomotor... era sa ma iau de tine, iar.