| Christyan a întrebat:

Buna,am un Utok 451D cumparat nou. Chestia de care imi este frica este ca se incalzeste cand ma joc un joc sau cand stau pe net, am aplicatia Clean Master si imi arata ca se incalzeste procesorul in jur la 50-60 de grade. Este normal acest lucru,poate dauna telefonului, ii poate afecta functionarea? Ofer funda! Multumesc!

1 răspuns:
| Tudurachioaei_Gicu_1965 a răspuns:

Salut! E posibil sa ai un (sau mai multe) aplicatii instalate care ruleaza in background si suprasolicita procesorul. E cam neplacut sa faci asta dar daca ii faci o resetare generala (master reset) nu ar mai trebui sa se-ntample asta. Atentie si de unde-ti descarci aplicatiile si jocurile ca sa eviti sa iei "la pachet" si alte "cadouri" gen virusi sau alte alea. Daca si dupa readucerea telefonului la setarile din fabrica se-ntampla la fel, mergi cu el la magazinul de un de l-ai achizitionat in conditiile in care mai are garantie, daca nu, la un service GSM. SUCCES!