| tomas55 a întrebat:

Buna, am un windows 10, de la un timp ori de cate ori sting computerul mi se sterg toate setarile care le-am facut, orice pun pe desktop dispare, orice mail, orice as pune in bookmark dispare.
Dar in schimb orice as instala ramane.
N-am istalalt nic o aplicatie (frizan) sau cum s-ar fi numit o aplicatie care sa stearga.
As vrea sa stiu sau cum s-ar putea remedia situatia?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai un virus. Trebuie sa mergi la un prieten care sa aiba un Windows curat (mai bun ar fi unul cu Linux) si scrie pe un stick curat Bitdefender total security. Este valabil 30 zile. Daca gasesti inca 4 prieteni puteti cumpara impreuna o licenta (169 lei - 34 lei fiecare) si iti cureti Windowsul. Mai este varianta sa stergi tot HDD-ul, sa nu pastrezi nimic si sa reinstalezi pe curat un Windows nou. Il poti lua de pe site-ul Microsoft, curat.

| tomas55 explică (pentru Salontanul):

Multumesc o sa incerc varianta