| CurcubeulColorat a întrebat:

Am Win. 7 si de cate ori intru in My computer si vreau sa deschid vreun director trebuie sa astept cam mult pana,, se incarca,, sus o linie cu verde.De ce se intampla asa? Am Win. instalat recent, am antivirus (Norton) si nu descarc orice taampenii de pe net.

Răspuns Câştigător
| educatie2021 a răspuns:

De obicei memoria ram (rami)este pentru viteza de ''gandire''a calculatorului... daca ai multi rami(1g in sus ar trebui sa-ti mearga bine)iar daca ai putin s-ar putea sa-ti nu-ti mearga asa de repede.
Nu este devina Win 7 sau orice alt Win
Cati rami ai?
iti pot da exemplu:Ieri mi-am luat placa video noua(este f buna ), am reinst. Win ca sa mearga bine, si am luat NFS Hot Pursui(un joc), jocul mi-a mers la cea mai mare rezoluti dar mergea greu(frame), am dat la cea mai mica rezol. si tot asa deci nu era devina placa ci rami.

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Depinde ce widget ai instalat pe el, sau poate ai claculatorul prea low la resurse

| Baton a răspuns:

Acea banda verde este cautarea dupa fisiere, dosare si alte cele.
pentru a avea acces mai repede indexeaza toate datele de pe hdd sau partitia respectiva.
daca dai o cautare in fereastra cautarii vei vedea ca apare un mesaj galben in care iti spune ca nu stiu ce partitie nu este indexata si iti spune sa dai clik acolo pentru a rezolva problema.

| Zenga210 a răspuns:

Si eu am patit asa azi am instalat nero 7 pe win7 si nero avea peste 1 GB si imi "papa" din rezurse adica din rami {eu am 512 rami }si dupa ce am dezinstalat nero 7 sa vezi ce bine merge acum, la tine poate e aceiasi problema ramii putini dar poti sa dai la la my computer -Uninstall or change a computer program
de pe bara de sus si incearca sa iti dezinstalezi programele pe care nu le mai folosesti sau PROGRAMELE CARE OCUPA MULT, poate chiar norton nu stiutiu cat ocupa dar daca ocupa mult dezinstaleazal si puneti unul mai mic in Mb,