| AHappyDay a întrebat:

Am windows 7 original dar de astazi cand l-am pornit spune ca nu mai e original.Si-a facut un update si acum spune ca nu e original cu toate ca e original.Am windows 7 ultimate.Help. Ce trebuie sa fac?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti adresa la Microsoft, gasesti pe site-ul lor oficial.

| Wokez a răspuns:

Nu stiu sigur daca va merge, dar poti incerca! Cauta windows 7 activator pe internet!

| AHappyDay explică (pentru Wokez):

Nu vreau un activator, vreau sa il activez din nou legal doar de aia am platit prima data.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca ai platit licenta de Ultimate. Daca ai platit-o si totusi ai dat altcuiva serial-ul si acea persoana si-a activat serialul pe calc lui, ai ramas fara licenta.
Nu pot incerca decat sa-l mai activezi o data pe net si verifici daca-l poti avctiva acum. Altfel da telefon la Microsoft si povesteste-le problema. Ai grij sa ai factura si licenta la indemana.

| AHappyDay explică (pentru anonim_4396):

Tu esti turc sau tatar? Daca am spus ca am platit-o inseamna ca asa e. Acum nu vrei sa iti dau tie factura? Crezi ca-s prost sa dau serialul altcuiva?