| crackster a întrebat:

am windows 7 si acum cateva minute am intrat la meniul audio de jos din bara, am dat clik pe "speakers", dupa care am bifat o optiune cu ceva de genu "don't use this device" si am dat apply. Fereastra de proprietati s-a facut alba, iar acum in realtek imi apare la output doar digital audio si microfnul. Deasemenea nu mai merge sonorul, asta fiind si principala problema.
Am nevoie urgenta de ajutor!

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Intra la start/panoul de control/sunete/redare si dai click dreapta pe digital audio si bifezi afisare dispozitive dezactivate, dupa ce apare speakers dai clip dreapta si dai activare. Mai departe "se aplica" si probabil restart la pc.

1 răspuns:
| crackster explică:

Mi-am dat seama repede ce trebuie sa fac. Am intrat in control pannel>> devices and sound>>sound dupa care am dat click dreapta pe speakers si am selectat enable.
Multumesc TPU, sunteti cei mai tari!