| ankacraiova a întrebat:

Amsi eu o problema:de 2 zile mi-a intrat cineva in lista dupa un site si imi tot zice ca daca vrea imi inchide net-ul sau ca el imi poate controla calculatorul.Eu nu am copiat nimic de la el, doar ca mi-a intrat in lista(acum il am la ignor). Pe site-ul respectiv nu stiu daca el a facut sau a fost de la site, dar pentru o ora nu a mers si el imi zicea ca el a facut. Sper sa intelegeti la ce ma refer, nu stiu cat de bine m-am exprimat, insa sunt agitata si nu stiu daca el chiar poate sa-mi intre in calc sau nu. Sper sa ma ajutati.Multumesc!

5 răspunsuri:
| hrdcore a răspuns:

Nu te speria, este un progeam cu care poti afla IP-ul celor din lista de mess si asta a facut el, dar tot nu imi vine sa cred ca nu ti-a mers calculatorul o ora, exista programe cu care iti poate intra in PC numai ca trtebuie sa dai acept

| Aditzu1988 a răspuns:

Http://download.kappa.ro/action__file/id__4537
incearca sa scanezi pc-ul cu programul asta.Succes

| Lucifer a răspuns:

N-are ce sa-ti faca. Exista niste programe de remote desktop cu care poate intra dar trebuie sa le ai si u istalate si sa-ti dai acordul, altfel nu poate. Ma rog, depinde ce stie baiatul dar nu cred ca stie prea multe. Stai linistita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la politie si da-l in urmarire.il bagi in puscarie, pentru hartuire, incalcarea intimitatii, si libertatii.

| fifty a răspuns:

Da exista programe cu care poti intra in pc-ul altoram, fara vreo intrebare daca ii permiti, tot ce ii trebuie e IP- ul tau care se poate afla imd daca o sa vrea vrodata sati trimita ceva sa nu iei iti recomand sa iti iei un antivirus bun ci firewall inclus dar asta e complicat cel mai bine stai cat mai distantata de el sau sau fa alt id care el sa nu il aibe si sa nu-ti poata lua ip - ul tine minte iti poate lua ip doar daca vorbeste cu tine BAFTA!
-----------------------------------------------------------------

Fifty