| AleWhatever a întrebat:

Aparatul foto Nikon D3100 e greu de folosit? Cam cat timp dureaza pana te acomodezi cu el? Isi merita banii pentru un DSLR de starter? As dori raspunsuri de la detinatori, sau cei care se pricep, scuzati categoria, multumesc anticipat! happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Personal îți recomand mai degrabă un Canon 40D, e mai comod în mână și în cel mai scurt timp vei deveni un fotograf chiar bunicel (eu foloseam numai Manual sau Aperture, împreună cu un 17-85mm).
În comparație cu un prieten ce avea D3100... să zicem doar ca D3100 îl recomand celor care vor și filmare, vor mai mult hobby.

| Snapped a răspuns:

Pana inveti ceva despre fotografie il poti folosi in modul automat sau scena.

| Andrei456 a răspuns:

Nu e greu de folosit, este foarte usor, dureaza 1 zi sa te acomodezi cu el si isi merita banii iti spun eu sincerwinking
Funda?