| sdalexandru a întrebat:

Buna as avea si eu o intrebare daca se poate. De ce nu imi merge call of duty special ops si alte jocuri din 2011 pe aceasta configuratie procesor intel dual core 2800+, 3gb rami, placa video 9400GT 1gb rami si sistemul e pe 64 de biti.Care ar fi problema de nu imi merge de fapt mi se vede sacadat rau sa fie de la placa video. Daca e de la ia recomandati mie mie una de la Nvidia cam pana in 200E.Multumesc pentru intelegere astept raspuns

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Uite, eu am un core2duo 2,8ghz, 2gb ram ddr2-800 si 9400 gt ddr2 1gb. Mie imi merg toate jocurile, chiar daca sunt pe la low.Cred ca problema e de la procesor. Daca vrei sa iti faci cateva upgrade-uri, ma poti intreba oricand!

Răspuns utilizator avertizat
| sdalexandru explică:

Aham ai placa ca si minte asa este si a mea eu ma gandeam ca problema este ca are prea putini biti. nu mia mai ramas decat sa-l duc la un servis de calculatoare si sa incerce cu alta placa video si daca nu e de la ia ramane procesoru cea ce nu as prea crede in plus ca l-am facut sa lucre la 3200 hrz. tot nu mi-ati recomandat o placa mai buna in jur de 200E cred ca ar fi de ajuns una la bani astia ma gandesc.mersi inca odata.stima