| Alexino123 a întrebat:

As dori sa cumpar un xbox one de pe Microsoft, cat trebuie sa platesc ca sa vina in tara (adica daca vine din USA, nu trebuie sa platesc ceva, adica imi arata ceva cu intre 3 si 7 zile nu trebuie sa platesc nimic, dar vreau sa fiu sigur... Funda big grin

Răspuns Câştigător
| Baldovin_Antonio_1999 a răspuns:

Degeaba le primesti daca nu ai cum sa alimentezi consola...si cand te plictisesti de jocurile alea ce faci? Le comanzi iar din SUA? Platesti iar taxa vamale inutile? ma cam indoiesc! Daca tot nu ai incredere sa cumperi xbox-ul din Romania macar ia-l din Europa:Germania, Uk etc

4 răspunsuri:
| iLeón a răspuns:

Te-as sfatui sa cumperi de pe un site gen ALTEX, eMag sau Media Galaxy. Pretul e practic acelasi si transportul e gratis.

| K0sti a răspuns:

Vezi ca platesti vama de te rupi! In plus s-ar putea sa-ti vina pe 110V, nu 220V!

| Baldovin_Antonio_1999 a răspuns:

Daca o cumperi din SUA nu va fi in niciun fel diferita de o piesa de mobilierlaughing!
1.Jocurile pe console au un anumit region code(America are NTSC si europa PAL...deci nu vei putea cumpara jocuri din Romania din pacate)
2.Nu transportul in sine costa mult...ci asigurarea pentru ca daca ei indoaie fara sa vrea un colt al cutiei tu poti sa o refuzi si sa le ceri undeva la 1000 de ori valoare produsului la orice tribunal si de obicei la primul termen primesti baniilaughing
3.America NU are prize alimentate la 220V ci la 110 V,(cu stecherul o rezolvi cu un adaptor)deci cand o vei baga intr-o priza "Romaneasca" chiar va deveni o piesa foarte scumpa de mobilierlaughing)

| Alexino123 explică:

Da, dar primesc Assasin's Creed Unity si Black Flag, si gold member 12 luni...

| Baldovin_Antonio_1999 a răspuns (pentru Alexino123):

Degeaba le primesti daca nu ai cum sa alimentezi consola...si cand te plictisesti de jocurile alea ce faci? Le comanzi iar din SUA? Platesti iar taxa vamale inutile? ma cam indoiesc! Daca tot nu ai incredere sa cumperi xbox-ul din Romania macar ia-l din Europa:Germania, Uk etc