| Strepix a întrebat:

Buna as dori sa imi iau un wireless pentru tableta. Wireless-ul merge si fara sa il conectez la calculator? Adica sa il bag in priza si sa ma conectez la tableta?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de un router wireless care nu are nicio treaba cu calculatorul, trebuie doar sa il bagi in priza, sa il conectezi la cablul de net si sa il configurezi corect

| Strepix explică (pentru suntserios):

Dar pot doar sa il bag in priza si pur si simplu sa ma conectez la Wi-fi pe tableta?

| LTAA a răspuns (pentru Strepix):

Trebuie sa ii pui cablul de internet.

| suntserios a răspuns (pentru Strepix):

Nu, trebuie sa il conctezi la net si sa il configurezi...

| Aannooonniimm a răspuns:

Fara prea mari complicati mergi la un centru d cosmote, Vodafone, Orange, sh ei o sa iti dea un router wireless, conectarea dintre router si tableta ti.o fac cei d acolo, daca tu nu sti. Nu se baga nimic in priza. Acel router e ca un modem pentru internet mai mic care trebuie sa il ti in aproprierea tabletei care sa faca cwonectare prin wifi. Un sfat: cele mai bune sunt cele achizitionate de ala romtelecom (telekom) am si eu unul si imi merge foarte bine.