| Stardust22 a întrebat:

Buna!
As dori sa-mi spuna cineva cum pot pune o poza de fundal pe o singura pagina in Word 2003?
Stiu cum sa pun watermark, dar vreau pe o singura pagina, nu pe toate.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

- deschizi documentul si sus in meniu ai tabul "format". "background"-Fill effect-Picure

| Stardust22 explică (pentru horia2012):

Problema este ca daca pun asa, imi pune imaginea pe toate paginile din document, iar eu vreau pe una singura.

| horia2012 a răspuns (pentru Stardust22):

Uite cum imi dai tu mie de lucru. Procedeaza asa.
Deschide documentul. Scrie pe el ceva (orice,(cateva litere).
1. Meniu- Insert - Picture - From File
2. Alegi fotografie- Insert.
3. dublu click pe foto-tabul "layout" -alegi "behind text"
4. La "horizontal alignment"- "centre" sau "other"
5. La tabul "size", debifezi "Lock aspect ratio" si "Relative..."
6. OK.
7. Pozitionezi imaginea undeva sus si incepi sa tragi de ea pana acoperi toata pagina.
8. Te duci pe acele caractere pe care le-ai scris la inceput si continui scrierea.
(poti sa scrii si la sfarsit, dar tragi in jos putin marginea de sus a fotografiei (ca sa vezi foaia), incepi sa scrii dupa care tragi la loc foto)-asa e mai greu pution.

| Stardust22 explică (pentru horia2012):

Multumesc mult! Scuze ca te-am pus atat la lucru, dar ai reusit sa-mi rezolvi o mare dilema pe care nu as fi reusit sa o descopar nici intr-o mie de ani. Ce sa fac daca sunt fixista cu unele lucruri?

| horia2012 a răspuns (pentru Stardust22):

Nu esti singura (fixista).Cu placere. Cred ca ti-ai dat seama ca era o gluma.Tot ce ti-am scris acolo mi-a luat 10 min. Incearca sa treci la 2007. E mai bun.

| Stardust22 explică (pentru horia2012):

Eu as fi vrut sa trec demult, dar se pare ca profesorii mei de la master sunt mult mai fixisti ca mine. laughing)

| horia2012 a răspuns (pentru Stardust22):

Asta e grav.at wits' end E o comunitate in continua dezvoltare. rolling on the floor
Dar cred ca sunt asa pentru ca nu stiu toti sa lucreze in 2007, 2003 e mult mai accesibil.Iar diferentele nu sunt chiar asa de mari.