| 0marry0 a întrebat:

as dori sa stiu cum pot avea un blog de genu': nickname.com... adica nu vreau wordpress, sa-mi apara: nickname.wordpress.com sau blogspot: nickname.blogspot.com...
Trebuie sa o iau de la zero daca chiar aflu? Adica nu primesc deja un profil necompletat sau gadget-uri? (gadget: calendar, posturi recente, comentarii recente...)
Daca are cineva spuneti-mi putin daca e mai dificil. Eu vreau unul ". com" pentru a-mi putea pune niste schinuri mai dragute. Pe wordpress nu sunt prea multe (am deja blog), iar pe blogspot nu stiu sa le folosesc (si oricum e o alegere proasta pentru incepatorii care vor sa aiba vizitatori)

Multumesc anticipat si sper sa citeasca cineva scrisoarea mea mult prea explicita happy

3 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Pentru a avea un site cu nickname.com trebuie să cumperi domeniul. Asta o poţi face la bancă (ştiu pe cineva care a făcut-o). Şi da, o iei de la zero. Trebuie să ştii un pic de programare pentru a face pagina aşa cum vrei tu.

| rey a răspuns:

Usor, inveti HTML, cumperi un domeniu.com si iti faci site.
Blog.com dupa cate stiu eu nu-i posibil, si nu merita investitia, caci domeniile.com sunt pe plata.

| PedoBarbie a răspuns:

Pentru a face un wesite cu.com trebuie să şti programe ca html, php, css şi d a e mult de muncă.