| AndreyIstetul a întrebat:

As dori sa stiu toate Windows-urile. Vreau sa spun ca de exemplu Windows XP ma intereseaza, nu ma intereseaza si Windows XP Profesional, Home Edition etc. sau la Windows 7 Ultimate, Starter. Deci vreau doar numele grupului, nu si versiunile secundare. Inca ceva: daca s-ar putea sa fie si anul in care a fost lansat. Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
| KyraW a răspuns:

In orinea lor au fost :
Windows 3.0 -anul 1990
Windows 95, 98 si ME-anul 1995
Windows NT family-anul 1996
Windows 2000
Windows Server 2003
Windows Vista-anul 2006
Windows 7-anul 2009
Si urmeaza Windows 8 care apare in 2014.
(Wikipedia e zeubig grin)

| marian325 a răspuns (pentru KyraW):

A aparut windows 8vfgg

| WhatMeanLove a răspuns:

Anul nu stui la nici una da stiu multe feluri de windowsuri! Windows 7 Ultimate,Windows Vista, Windows Live Mail, Window 7 Home Premium,Window Live, Window Media Center, Windows Server...