| andrei755 a întrebat:

as vrea o parere despre acest procesor. este bun pentru gaming sau este amarat? Intel pentium g3258

7 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Este bun daca ii faci si oc. Daca vrei un cpu ok pentru jocuri mai strange bani pentru un fx6300.

| userul7200 a răspuns:

Nu-i foarte bun, in primul rand e dual-core, si alea s-au cam invechit..asta inseamna ca cu greu vei putea juca jocuri din ziua de azi. Dar exista o mica sansa sa iti mearga chiar GTA 5 la LOW SETTINGS daca ai destui RAMi si placa video buna fiindca jocul este foarte bine optimizat.

| notefree a răspuns:

Da si nu adica
Depinde de placa video
Daca e slaba nu prea vad ce faming faci
Daca ai una buna nu exista probleme e buna

| Romb3r a răspuns:

Da,majoritatea jocurilor BINE OPTIMIZATE iti vor merge pe low-medium.

| Preotul500 a răspuns:

Da. procesorul este foarte bun.

| Jula_Alex_2002 a răspuns:

Este destul de bunicel, dar, prefer un i5 sau un i7. Insa, depinde si de placa video pe care o ai si de gb ram.
Daca ai o placa video de minim 2-3 gb si cel putin 8gb ram, iti vor merge cam toate jocurile pe medium, unele chiar si pe high.

| andrei755 explică:

Mi-a mers GTA 5 pe medium cu dual core de 2, 4. nu cred ca este prea mare problema