| Georgethx a întrebat:

daca iau un procesor nou poate sa nu se potriveasca in "locul lui" sau sunt toate la fel plz help (funda)
Ps
Cel vechi este Intel celeron 2. 00GHz iar cel nou este Procesor Intel® Pentium® G3258, 3.20GHz

Răspuns Câştigător
| Radu284 a răspuns:

Cauta pe goagal specificatiile lui, o sa vezi si tipul de socket.

4 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Cauta ce fel de socket are fiecare procesor. Daca sunt acelasi socket se potrivesc, daca nu, nu.

In general, la Intel nu se potrivesc procesoare din generatii diferite.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Radu284):

Da asa este!

| Georgethx explică (pentru Radu284):

Unde vad ce fel de socket are?

| Georgethx explică (pentru Radu284):

"cel vechi"

| Radu284 a răspuns (pentru Georgethx):

Cauta pe goagal specificatiile lui, o sa vezi si tipul de socket.