| Expressions a întrebat:

as vrea sa cumpar o imprimanta cu scanner (multifunctionala). Ce recomandati? Am auzit ca sunt imprimante care le poti incarca tu (cu seringa?). As vrea una care sa nu coste prea mult reincarcarea.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sunt asa numitele imprimante cu cartuse resetabile si cele cu CISS. Citeste pe aici: http://www.cartuseria.ro/......le-inkjet/
Partea proasta este ca asemenea imprimante costa de la 500 lei in sus. Eu am luat una care se potrivea cu niste cartuse resetabile si ulterior mi-am luat si cartusele. Oricum, orice cartus se poate incarca de 2-3 ori cu siringa.
Daca vrei sa-ti iei una cu cartuse resetabile vezi ce caruse sunt resetabile si dupa denumirea lor cauti imprimanta. Te axezi pe o firma care-ti convine. Eu mi-am luat HP pentru ca si cartusele originale sunt mai ieftine. La Canon un cartus este dublu sau triplu la pret.
Uite o asemenea imprimanta: http://www.biasicom.ro/....../index.php

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

HP sau Canon, altceva exclus!

| dannyel86 a răspuns:

Eu recomand Hp. Am acces la mai multe multifunctionale inkjet si pe toate le incarc manual, cu seringa. Si nu de 2-3 ori, ci de mai multe ori.