| ComputerGeek a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o imprimanta? Ce imi recomandati?

Salutare, as vrea sa-mi cumpar o imprimanta, in special ca la anul incep liceul, o sa am nevoie pentru referate si stuff. Am vazut o imprimanta HP DJ1050A cu functii de printare(duh), scanare, si copiere care costa fix 200 lei. Totusi, vroiam sa fac o alegere buna doarece am auzit experiente neplacuta cu unele imprimante care costau destul de mult atunci cand venea vremea de re-incarcare. Deci caut o imprimanta care sa imbine pretul cu calitatea si sa nu costa mult la reincarcare.

Multumesc, care ati avut imprimante HP mi-ar fi de ajutor sa-mi dati pararea vostra despre imprimanta pe care am vazut-o si daca se merita.

Răspuns Câştigător
| jhonny999 a răspuns:

HP C4480.Cartusele nu sunt cu cip, le poti incarca fara probleme.

| ComputerGeek explică (pentru jhonny999):

Pana la urma mi-am luat HP Deskjet 1050A. Am fost la magazin si dintre un Cannon si HP(ambele la acelasi pret) mi-a sugerat sa iau HP-ul.

| 0rlando a răspuns (pentru ComputerGeek):

Ai întrebat cât costă cartușele? Pe mine mă costă 100 de lei cel negru și 110 lei cel color.

| ComputerGeek explică (pentru 0rlando):

Pai da, cam asa, le incarc de cateva ori cu vreo 9 lei, iar cand nu mai merge iau alta imprimanta...Ca n-ai de ce sa re-cumperi cartuse cand mai bine iti iei o imprimanta noua, la toate e asa...

8 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Nu-ți lua HP, că te costă cartușele mai mult ca imprimanta, iar unele modele de cartușe, pur și simplu nu mai funcționează după reîncărcare.
Ia-ți și tu un Lexmark.

| anytzza97 a răspuns:

De cand ma stiu am avut numai imprimante HP. Acum am HP F2180 si sunt foarte multumita de ea. Nu a costat mult, cu printare (duh), scanare si copiere si se incarca usor. Sper sa faci alegerea cea buna dar sa stii ca toate imprimantele HP sunt foarte bune.

| messokro a răspuns:

In general cam toate imprimantele HP sunt bune, mai ales ca poti sa le incarci cartusele usor, adica fara chip, eu am un Lexmark si sunt foarte multumit de ea, chiar si cu cartusele, chiar daca este un pic mai greu de incarcat sau la unele modele fiind imposibil acest lucru.

Referate: http://referatok.ro

| carapa a răspuns:

Iati Canon aia i buna!

| hakerprofy a răspuns:

Acer