| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi iau un laptop dar nu mi-l permit nou si as vrea sa il i-au de la un amanet..imi puteti sugera niște amaneturi din Iași de unde as putea sa imi iau unul fără probleme! Dau funda

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu sunt impotriva tuturor: nu-ti recomand nici amanetul nici OLX-ul.
Un magazin de second hand. De ce? Ai garantie la el.
Exemplu: http://bit.ly/2CWAAeY
Aici ai tot felul de laptopuri si cu 12 luni garantie. Pe OLX si la amanet poti lua o teapa cat tine de mare.

| RoCkKiD a răspuns:

Nu as sugera amanetul, incearca diferite siteuri (gen OLX/publitim) sau chair pe eMAG unde au chestii reimpachetate care vin cu garantie si sunt mai ieftine.

Incearca sa te asiguri ca vezi produsul inainte sa dai banii..si ar fi ok sa mergi cu cienva care poate sa iti spuna daca dispozitivul e in regula.

De exemplu pe OLX gasesti laptopuri resigilate la sub 1000 de lei si laptopuri noi de la 650 de lei. Nu sunt superbe dar de bine de rau ai garantie.

| DumitruS a răspuns:

Buna. Vezi aici, eu au si laptopuri sh si asamblate si etc. Fata de un amanat sau OLX, ofera si garantie, ca un magazin normal.

Poate gasesti ceva ce se incadreaza pe bugetul tau.

http://pretcazut.ro/......lcomputer/

Răspuns utilizator avertizat
| bustamante a răspuns:

Îl vând pe al meu cu 2500 lei. E o mică bestie mobilă. Acum vreau să îmi cumpăr predător x17.

| NeneaFane a răspuns:

Pe Olx găsești, dar trebuie sa știi tu ce sa verifici la el ca sa nu-ți iei teapa