| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop de la amanet fara bon sau contract. Pot avea probleme cu politia. Ca ar putea fi furat si etc...

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai putea avea, mai ales ca daca ti l-au vandut fara acte inseamna ca si ei l-au luat tot fara acte.

| lpavel a răspuns:

Stai linistit nu poti avea nici o problema... happy

| TheDjoker a răspuns (pentru lpavel):

Totusi nu am nimic sa ateste ca e al meu.

| lpavel a răspuns (pentru TheDjoker):

Dar nici nu vine politia acasa la tine sa intrebe de unde ai laptopul apoi trebuie sa dovedeasca cumva ca e furat... Raspunsul tau : L-am cumparat de la un prieten care lucreaza afara sau n-am pastrat actele...

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Da, exista riscul, dar cel mai probabil daca l-ai gasit la amanet, nu cred.