| crisstinav a întrebat:

Bunahappy As vrea sa invat cum sa folosesc programul excel ( registru de casa, tabele etc) Exista cursuri sau carti? sau daca stiti alte surse... Mi-ar fi de mare foloshappy Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Examenul ecfl costa in jur de 600 lei (6 milioane) si iti alegi 3 module + 1 optional cred. In acest examen inveti tot ce cuprinde Microsoft Office adica :
Excel, Power Point, Acces, Word si multe altele.
Un curs de Operator IT costa de la 2000 de lei in sus (20 de milioane) si te invata totul despre calculator.
Un curs special pentru excel nu cred ca exista sa se invete numai excel dar daca te duci la un curs unde se invata Microsoft Office adica Excel, Power Point si restul poate costa cam 5/6 milioane (500/600 lei). Depinde de orasul / localitatea unde locuiesti. Eu te pot ajuta sa gasesti ceva un curs cat mai aproape de tine cred.

Am gasit un manual foarte bun de utilizare excel l-am downloadat daca vrei poti sa-mi scrii in prv.

5 răspunsuri:
| TheBrainiac a răspuns:

Daca stai bine cu engleza, iti recomand niste tutoriale de pe youtube.
Ai aici un playlist de o ora jumate in care poti invata chestiile de baza, fara niciun ban:
http://www.youtube.com/playlist?list=PLjT_MIUPIOA9ySAtvcQw1TJ0GaWKhUuJN

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Servus,
Da exista cursuri dar trebuie sa platesti, cursurile se desfasoara gen examenul ECDL.
Eu te pot ajuta cu un "ghid de utilizare" in limba romana, sper sa iti fie de folos, ai optiunea de download stanga sus.
link : http://ro.scribd.com/doc/49197577/GHID-DE-UTILIZARE-MICROSOFT-EXCEL

| crisstinav explică (pentru anonim_4396):

Cat costa cursurile respective? imi poti da o adresa de e-mail sau un nr de tel unde as putea sa ma inscriu? multumeschappy

| crisstinav explică (pentru anonim_4396):

Nu pot descarcasad daca l-ai descarcat tu deja imi poti trimite un e-mail te rog? multumesc multhappy

| Alin19877 a răspuns (pentru crisstinav):

Buna,
internetul este o sursa inepuizabila de informatii... iti recomand un site cu tutoriale in limba romana pentru excel. http://invataexcel.weebly.com/
succes!

| anonim_4396 a răspuns (pentru crisstinav):

Examenul ecfl costa in jur de 600 lei (6 milioane) si iti alegi 3 module + 1 optional cred. In acest examen inveti tot ce cuprinde Microsoft Office adica :
Excel, Power Point, Acces, Word si multe altele.
Un curs de Operator IT costa de la 2000 de lei in sus (20 de milioane) si te invata totul despre calculator.
Un curs special pentru excel nu cred ca exista sa se invete numai excel dar daca te duci la un curs unde se invata Microsoft Office adica Excel, Power Point si restul poate costa cam 5/6 milioane (500/600 lei). Depinde de orasul / localitatea unde locuiesti. Eu te pot ajuta sa gasesti ceva un curs cat mai aproape de tine cred.

Am gasit un manual foarte bun de utilizare excel l-am downloadat daca vrei poti sa-mi scrii in prv.