| simo80 a întrebat:

as vrea sa ma lamuriti despre ceva, la laptop am un sunet ciudat la volum un barait urat si daca sun se aude ca un ecou si cand ascult muzica se aude doar jos la laptop unde este semnul de microfon ce este? are legatura cu camera web? sau nu? s-a ars ceva? multumesc

1 răspuns:
| alecx4music a răspuns:

Deci nu prea inteleg mare lucru din intrebarea ta, da' daca ai Windows Xp se mai intampla sa ai acel barait din cauza frecventei. Banuiesc ca il ai atunci cand schimbi melodiile sau cand opresti muzica. Probabil se aude doar jos pentru ca acolo sunt difuzoarele. Semnul de microfon poate fi, ia ghici pentru ce? Pentru un microfon. Ecoul se aude pentru ca este o diferenta de cateva zeci de milisecunde intre sunetul produs de tine si procesarea sunetului. Nu ti s-a ars nimic. Poate creierul tau s-a cam incins putin de frica, da' in rest e totul ok. Bafta!