| Angelicas a întrebat:

am o problema la boxele de la calculator.
Se aude un barait foarte urat si daca ascult muzica sau altceva se aude fff incet. Ce credeti ca are? Ma puteti ajuta?:O3
Funda la cel mai bun raspunswinking

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Cea mai comuna si mai usor de remediat cauza este ca mufa nu a fost introdusa bine, sau s-a miscat. Scoate si baga mufa inapoi si vezi daca se aude la fel. Verifica apoi daca iti merg bine boxele, daca ai posibilitatea la un alt calculator, sau daca nu la o alta sursa. Daca iti merg asa, atunci probabil este de la program sau de la placa de sunet.

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Cred că ţi-a picat etajul final la boxe.
Verifică totuşi cu o altă sursă de semnal : MP3 sau orice altceva. Aşa vei avea certitudinea aparatului defect ( boxe sau PC ).

| Nickname1890 a răspuns:

Boxele sunt noi?
In primul rand verifica mufa din calculator daca este bine conectata. Daca ai mai multe intrari incearca-le pe toate. Mai verifica legaturile boxe - subwoofer. daca nu rezolvi iar boxele sunt noi trimite-le la garantie.

| Pimpux a răspuns:

Acum depinde si de sistemul audio. poate e de la mufa, poate sunt "obosite" boxele si trebuie altele, poate e de la placa de sunet sau de la windows. nu ai spus ce boxe ai, astfel ca eu cred ca ele s-au defectat.

| Dya1Sweet a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat!