| foreveryou a întrebat:

Buna happy; as vrea sa trimit un E-mail dar se poate fara sa-mi apara numele id gen: popa_alexandru@yahoo.com ( nu e id. meu, am cris la nimereala laughing ); se poate? daca da cum? nu prea trimit E-mailuri :-s

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai cum.Nu este ca o scrisoare scrisa de mana.La care nu scrii numele expeditorului.Nu se trimite.

| horia2012 a răspuns:

Nu poti. Cu numele tau ti-ai deschis cont de e-mail. El este atasat automat la trimiterea unui e-mail. Singurul lucru este sa-ti faci un cont fals (nu de pe calculatorul de acasa), sau sa incerci sa-ti ascunzi IP (complicat) sau
sa intri pe anumite site-uri de "share", iti faci cont si trimiti ce vrei tu. Adresa ce va apare va fi cea a site-ului, dar la cerere in caz de probleme sunt obligati prin lege sa dea datele reale ale contului tau. Deci am ajuns de unde am plecat.

| foreveryou explică (pentru horia2012):

Pai vreau sa trimit unei reviste si mi-e teama cand sa publice ca puna numele meu intreg :-s

| horia2012 a răspuns (pentru foreveryou):

Eu ti-am dat un raspuns mai amplu. Nu m-am gandit la lucuri ilegale, dar sunt multi carora nu vor sa le apara numele la e-mail. In cazul asta trebuie sa vorbesti la acea revista si sa vezi in ce conditii iti asigura confidentialitatea.
Trebuie sa i-ei legatura telefonic si nu prin e-mail.