| AnnnaMarrria a întrebat:

As vrea si eu sa va intreb ceva(in special baietii)sau si fetele daca stiti~
Cum pot sterge un id de messenger? sau sa imi aflu parola, ca am uitat-o(am multe id-uri si de aceea)un program ceva, pentru ca nu am bagat nici datele corecte! ma puteti ajuta cumva? macar cu stergerea lui! dar nu vreau sa mai aud de,, nu mai intra pe el"as dori ceva diferit daca se poate!
multumesc mult! Am uitat sa mentionez ca dau fundita la cel mai bun si de ajutor raspuns!
^_^toate cele bunee!^_^

Răspuns Câştigător
| c0l0rFuLLSkY a răspuns:

Ai putea incerca asa din Y! Messenger (in meniu): Messenger->My Account Info.si cind te intreaba daca vrei sa fii log-at automat pe pagina de yahoo, click-eaza yes. Cu putin noroc intri pe pagina de cont si de acolo schimbi parola.
Daca ti se cere din nou parola, incearca sa folosesti intrebarile de securitate cu datele tale personale (inscrise la conceperea contului).
P. S.: nimeni nu a reusit sa descopere parola pierduta; nici macar cei de la Yahoo nu ti-o dau fara sa le raspunzi la intrebari despre datele personale pe care le-ai trecut atunci cind ti-ai facut contul.

Pentru a-ti sterge contul : Intri aici : https://edit.yahoo.com/config/delete_user, te loghezi pe contul respectiv, introduci codul de securitate si apesi pe Terminate this account -> Yes.

Bafta ~

3 răspunsuri:
| kiki a răspuns:

Este foarte simplu.intri la forgot password. e chiar jos.si sa iti anulezi accountul este un pic mai dificil si din pacate am uitat unde sa iti spun sa intrii. dar se poate sa iti anulezi contul in momentul in care ai intrat la forgot password.cand iti cere adresa de e-mail alternativa sau cand iti pune intrebarile de siguranta(una din doua, depinde ce ai ales tu cand ti-ai facut id-ul) deci cand raspunzi la intrebari poti sa gresesti in mod deliberat si atunci ei iti vor anula contul cu conditia sa nu mai intrii deloc pe el niciodata si sa nu il reactivezi. o sa incerc sa imi aduc aminte unde sa intri sa anulezi si eventual revin.eu am facut asta odata.este prin yahoo account pe acolo.mult succes.