| agent00o a întrebat:

Buna asa vrea sa cumpar telefonul alcateljoy sau cosmote joy ei zic ca au WiFi, oare pot pune pe el yahoo messenger? Si daca am net de la romtelecom prin modem cum il pot conecta gratis?

Răspuns Câştigător
| bistriteanul a răspuns:

Da, poti intra pe Yahoo Messenger de pe acel telefon! Net-ul tau prin romtelecom daca ai modem la el nu-ti va merge, pentru ca modem-ul nu beneficiaza de Wi-Fi! Du-te la firma si spune-le sa iti faca o conectiune Wi-Fi daca vrei neaparat! Aaa, si inca ceva, poti prinde Wi-Fi la orice cafenea sau bar aproape!

1 răspuns:
| catalineusx a răspuns:

Daca telefonul are sigur wifi poti sa te conectezi cu orice ruter(mode) care are wlan.In principiu daca ai net acasa prin modem de la romtelecom poti intra gratis.Eu am Sony Ericsson g900 si intru fara probleme.In privinta Messengeru-lui se poate instala aproape pe orice telefoane si o sa mearga sigur si pe Alcatel joy. Sper ca te-am ajutat