| CHUpopCHU a întrebat:

aseara am varsat apa pe tastatura si acum nu mai merg cateva taste... cum a repar tastatura?

5 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Nu o mai repari, cumperi alta noua.

| onasis1961 a răspuns:

Incearca s-o usuci cu un feon, daca tot nu merge cumpara alta nu este prea costisitoare.Bafta!

| dolyan a răspuns:

Neaparat decupleaz-o de la pc. Pasul doi este sa o desfaci si sa o usuci bine cu un feon. Ai grija sa nu apropii prea mult feonul sa nu prajesti circuitele. Pas 3 dupa ce iti pare ca s-a uscat...o mai lasi cateva ore deschisa, dupa care o inchizi, si probezi. Eu asa am procedat si a mers! Succes

| hummmer a răspuns:

Alta tastatura, preturile sunt de la 15-20 de lei in sus.

| raduionutmarian a răspuns:

Daca nu te pricepi sau nu mai merge reparata iti recomand tastatura Intex Corona rezistenta la apa. Eu am una multimedia tot de la aceasta firma si merge perfect, chiar daca am varsat ceai pe ea.laughing