| anonim_4396 a întrebat:

astazi am fost la o vecina care are modem SpeedTouch 546v6 pentru a-l instala, ea are windows 7 de cateva luni pana atunci rula xp fara probleme la internet.pana acum internetul ii mergea doar daca la pornire intra in control panel la network and internet connections si intra la broadband si scria acolo username si parola care le-a primit la inceperea contractului cand si-a pus windows 7 nu si-a instalat modemul si eu credeam ca din aceasta cauza trebuie sa intre la broadband, m-am dus l-am instalat a functionat i-am dat restart sa fiu sigur tot a functionat dupa.am mai dat inca unu` si nu a mai mers internetul de loc pur si simplu nu se mai conecta ce se poate face?

1 răspuns:
| AlexBitza a răspuns:

Deci te duci si iei un ac si la modem in spate are un orificiu mic sub care scrie reset, introduci un ac sau un bat de chibirt ceva care sa ajunga pana jos si il tii apasat pana vezi ca se reseteaza ledurile. Dupa intra in browser si incerci sa intri pe o pagina web si o sa-ti apara ala de la speed touch sa-l instalezi succes!