| anonim_4396 a întrebat:

Astăzi am observat că mouseul se mișcă sacadat. Ieri a mers perfect, fara probleme. Am mutat mouseul in alte porturi usb și s-a întâmplat aceeași problema. Tastatura și boxele merg bine. Am Windows 10 pe calculator și nu am mai pătit asta până acum. Care poate fi problema? Ce pot sa fac să își revină mouseul?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Mouse wireless? Schimbă bateria!

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Nu este wireless. este cu cablu usb

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

încearcă alt mouse, dacă ăla merge bine, atunci al tău e gata

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Am încercat și alt mouse și am aceeași problema, in toate porturile usb

| sierra1 a răspuns:

Deschide device manager (din start) caută în lista mouse-ul, click dreapta și alegi unistall device apoi restart pc și vezi dacă își revine la normal (se auto instalează)

| B3HappyN0Worry a răspuns:

Bună. Dacă restul merg înseamnă că nu e de la placa de bază, deci mouse-ul e de vină. Schimbă-l.